Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

GEZİLER

Gezerek yeni keşifler yapmayı, görerek soru sormayı öğrendiğimiz, eğlenirken bilgi edindiğimiz keyifli saatler öğrencilerimiz ve bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle zaman zaman öğrendiklerimizi pekiştirmek, zaman zaman da eğlenmek için belirli bir takvim doğrultusunda çeşitli geziler düzenlenir.

AİLE KATILIMI

Okul-aile işbirliği kapsamında velilerimiz, çocuklarını sosyal ortamda daha iyi tanımaları ve gözlem yapabilmeleri amacıyla belirlenen tarihlerde sınıfa davet edilirler. Velilerimiz yaptığı hazırlık doğrultusunda bir etkinlik saatini çocuklarla paylaştıktan sonra, çeşitli etkinliklerin onların gelişimine nasıl katkıda bulunduğuna dair fikir edinme fırsatı bulur ve böylece eğitim programı hakkında bilgi edinmiş olurlar.

ÖZEL GÜNLER

Dönem sonu, işlenen temalar doğrultusunda edinilen bilgiler ve çalışmalar ile ilgili öğrencilerimiz velilerimize yönelik “Proje Sunumu” hazırlar. Sunumun amacı; öğrencilerimizin belirlenen ortak bir konuda arkadaş ya da velileriyle işbirliği yaparak ekip ruhuyla hareket etmeyi öğrenmeleri, bu sayede bilgi edinmeleri ve edindikleri bilgileri aileleriyle paylaşmalarıdır.

Yılsonunda ise proje sunumundan daha farklı olarak “Anneler Günü Etkinliği” hazırlanır. Bu etkinlik hazırlığı çocukların özgüven gelişimine, toplum önünde kendilerini ifade edebilmelerine, bazen bireysel bazen de grup ile hareket etmenin gereğini fark edebilmelerine önemli katkılar sağlar.
Bunun yanı sıra aynı gün, öğrencilerimizin sene içerisinde yaptığı sanat etkinlikleri (grup çalışmaları ve bireysel çalışmalar) okulumuzun fuaye alanında sergilenerek, velilerimize sunulur.

VELİ BİLGİLENDİRME

Çocuklar farklı alanlarda hızla gelişim göstermektedirler. Velilerimizin de bu gelişimi takip edebilmeleri için öğrencilerin gözlem değerlendirmeleri her ay düzenli olarak aylık rapor şeklinde evlere gönderilir. Ayrıca haftalık olarak da davranış gözlem değerlendirmesi yapılarak, aynı değerlendirme hafta sonu için bu kez veliden istenir. Böylece öğretmen-veli işbirliği sağlanarak, çocukların gelişimsel ihtiyaçları zamanında ve doğru olarak karşılanır. Bunun dışında;

  • Günlük ders programı dahilinde işlenecek temalar ve akademik çalışmalar ile ilgili detaylı aylık bülten gönderilir.
  • Aylık rutin sağlık kontrolü yapılır, gerektiğinde veli bilgilendirilir (boy, kilo, saç, tırnak vb.)

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

eTwinning "Derslerden Ne Haber?"

Lise öğrencilerinin müfredattakiders ve konuları eş zamanlı çalışıp 5N 1K haber kurallarına uygun olarak haber sunmaları, sundukları haberleri E- twinning logolu kendi oluşturdukları gazetede yayimlam

DEVAMI
eTwinning

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.