Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

Saygı ve Özlemle Anıyoruz 🌹

10 Kasım Salı günü Saat 09.05’i gösterdiğinde; bağımsızlığımızı sağlayan, yurt ve millet bütünlüğünü koruyan, cumhuriyetimizin kurucusu, ULU ÖNDER ATATÜRK ve silah arkadaşları için 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla anma törenimiz başladı.

Anma törenimiz; yönetici, öğretmen ve görevli öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzun bahçesinde gerçekleşti. Türkçe Öğretmenimiz Merve DURAK’ın açılış konuşmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise edebiyat öğretmenimiz Yücel ÖZTÜRK yaptı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir kurtuluş destanının en büyük kahramanı olarak sadece tarih sayfalarının derinliklerinde değil yüce Türk milletinin kalbinin tam ortasında sevgi yumağına sarılı bir halde bulunmaktadır.

Atatürk’e olan sevgi ve saygımız dünya var oldukça devam edecektir. O’nun vatanı adına yapmış olduğu hizmetleri gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmalı ve öğretmeliyiz. Anlatmalıyız ki çok büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ve kurulan cumhuriyetin değeri daha iyi anlaşılsın.

Ata’mızın huzurunda saygı ile eğiliyoruz.

ÖNCEKİ HABER

Cambridge Sınavı Sertifika Töreni . . .

SONRAKİ HABER

Cumhuriyet 97 Yaşında

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.