Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur
Sanat, Spor, Eğitim...

Sanat, Spor, Eğitim...

PITHON AKADEMİ AIKIDO KULUBÜ eğitmenleri Emre BAYDAŞ ve Arda GÜNÇİÇEK’in katılımıyla gerçekleşen etkinlikte; Aikidonun sadece fiziki bir aktivite değil, aynı zamanda zihinsel ve içsel bir gelişim süreci olduğu öğrencilere anlatıldı.

17. yüzyıl Samuray Japonya’sına kadar uzanan ve arka planı felsefe ve öğretilerle dolu modern bir Savaş Sanatı olan Aikidonun; yetişkinler ve 6-12 yaş çocuklar için olduğu kadar, 3-6 yaş grubu çocuklar için de oldukça faydalı ve geliştirici bir aktivite olduğu üzerinde duruldu.

Etkinlikte öğrencilerimize bedenlerinin farkına varabilme, vücut enerjilerini doğru kullanabilme, vücudun zayıf ve kuvvetli yönlerini algılayabilme, çalışma arkadaşları ile uyumlu olabilme, tüm vücut kullanımı ve dengeli hareketler hakkında uygulamalı çalışmalar yapıldı.

Öğrencilerimiz için faydalı olan bu spor etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen değerli öğretmenlerimiz Deniz BAYRAK ve PITHON AKADEMİ AIKIDO KULUBÜ eğitmenlerine teşekkür ederiz.

ÖNCEKİ HABER

Hayvanlar Alemi

SONRAKİ HABER

An Outstanding Success Story

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

Dünya’da Kadın

Mavi Dünya Okulları öğrencilerinin hazırladığı “DÜNYA’da KADIN” konulu resim sergisi, 2 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında çeşitli mekanlarda ziyarete açıldı. Parkora AVM’de düzenlenen açılışa okul idare

DEVAMI
Dünya’da Kadın

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.