Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

Geleneksel Şiir Dinletisi

Mavi Dünya Okulları 14. Geleneksel Şiir Dinletisi 11 Ocak Cuma akşamı, saat 19.00’ da okulumuz Mavi Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Türkçe Öğretmenlerimiz Kadriye MANSUR, Tuğçe ŞEREF, Şenay SÜRÜCÜ tarafından organize edilen gecede, öğrencilerimiz izleyenleri Görsel Sanatlar  Öğretmenlerimiz Tülay GONCA, RahimeULUSOY’un hazırladığı muhteşem sahne dekoruyla, şiirin ve müziğin sıcaklığıyla buluşturdular.

Türk edebiyatının seçkin şairlerinin sevilen şiirleri, Müzik Öğretmenlerimiz Burcu YILDIRIM ve Müjde MERT’in birlikte söyledikleri şarkılarla farklı bir anlam kazandı. Modern Danslar Öğretmenimiz Başak KAYMAZ’ın öncülüğünde hazırlanan öğrenci dansları ise ilgi ve beğeniyle izlendi. 

Eskilerin unutulmaz şarkıları eşliğinde 8.sınıf öğrencilerimizin yorumladıkları şiirlerle, bütün davetliler geçmişe bir yolculuk yaptılar.

Gecede; İzleyenlerin her şiirde farklı duygulara kapıldığı, okunan şiir ve söylenen şarkıların onları başka diyarlara götürdüğü, gözlerin yaşardığı ve alkış tufanının hiç durmadığı dakikalar yaşandı.

Okul Müdürümüz Server DESTİCİOĞLU’ nun okuduğu “ Yeni Bir Yıl ” temalı şiir izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Her yıl daha da güzelleşen Geleneksel Şiir Dinletimizde bizleri yalnız bırakmayan Okul Kurucumuz Sayın Ömer DOĞRU’ya, velilerimize, programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

ÖNCEKİ HABER

Karne Heyecanı

SONRAKİ HABER

Futbol Turnuvası

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

Mavi Dünya 18 Yaşında

Mavi Dünya Okulları ailesi olarak dünyaya gelişimizin 18.yılında tüm çalışanlarımızla birlikte, coşkuyla doğum günümüzü kutladık.

DEVAMI
Mavi Dünya 18 Yaşında

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.