Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

Cambridge Sınavı Sertifika Töreni . . .

İlkokul 4. sınıftan lise 11.sınıfa kadar öğrencilerimiz, sınav merkezi olan okulumuzda, Cambridge Üniversitesi tarafından uygulanan sınavlara katılarak, düzenlenen törenle uluslararası geçerliğe sahip sertifikalarını, Mavi Dünya Okulları İlkokul Müdürü Ayşe KÖSTERELİ, Ortaokul Müdürü Evren YANIK, Anadolu Lisesi Müdürü İsmet ÖZDEMİR, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Burçak GRELLET, İngilizce Öğretmenlerimiz Senem SOYTEKİN, Sibel YİĞİTBAŞ’tan aldılar.
Cambridge English sınavları; öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin tamamının ölçüldüğü, gündelik hayatla örtüşmüş, geçerliliği ve kalitesi en yüksek ölçme değerlendirme araçları olarak değerlendirilmektedir.
1850 yılından beri tüm dünya ülkelerine sınav hizmeti sunan Cambridge Üniversitesi’nin uluslararası geçerliliği olan sınavlarına; her yıl 130 farklı ülkeden 5 milyonun üzerinde katılım gerçekleşmektedir.Cambridge Üniversitesi’nin 7-12 yaş grubu öğrencilerine yönelik Young Learners (Starters, Movers, Flyers) sınavları, öğrenmeye teşvik edecek eğlenceli, etkinliklerle zenginleştirilmiş sınavlardır.
Öğrencilerin ‘’Young Learners Sınavları’’ ile oluşturduğu temeli akademik bir düzeye taşıyan, KET (Key English Test), PET (Preliminary English Test) ve FCE (First Certificate in English) Sınavları, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerimize dil öğrenme süreçlerini ve gelişimlerini takip etme fırsatı sunar. Cambridge Üniversitesi’nin tüm sınavları Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (Common European Framework of Reference) kriterleri ile denkleştirilmiş sınavlardır.

ÖNCEKİ HABER

Yüz Yüze Eğitimde İlk Gün Heyecanı . . .

SONRAKİ HABER

Saygı ve Özlemle Anıyoruz 🌹

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

eTwinning "Derslerden Ne Haber?"

Lise öğrencilerinin müfredattakiders ve konuları eş zamanlı çalışıp 5N 1K haber kurallarına uygun olarak haber sunmaları, sundukları haberleri E- twinning logolu kendi oluşturdukları gazetede yayimlam

DEVAMI
eTwinning

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.