Mavi Dünya Okulları Logosu
  • +90 224 244 44 44
  • Atatürk Köşesi
  • DUYURULAR
  • MAGİSTUM
  • YEMEK LİSTESİ
  • 16.Yıl Başlat Durdur

Anıtkabir Ziyaretimiz

2 Kasım Cumartesi günü Mavi Dünya Okulları Ortaokul öğrencileri Atamızın huzuruna çıktılar. Anıtkabir ziyaretiyle öğrencilerimiz Atamıza olan sevgi, saygı ve minnet duygularını ilettiler.

Geziye Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM) ve Cumhuriyet Müzesi (II.Meclis) ile başlayan öğrencilerimiz; Kurtuluş Savaşımızın yaşandığı süreci ve Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte gelen modernleşme hareketini öğrenip o günlerin havasını tekrar soludular. Sonrasında Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Anadolu Coğrafyasının tarih ve kültürle bezenmiş mozaiğinin öğelerini incelediler. Tarih öncesi çağlardan itibaren Anadolu topraklarının günümüze kadar varan geçmişini öğrendiler. Etnografya müzesiyle devam eden gezimizde Anadolu’daki kültür varlığımızın temel taşlarını en ince ayrıntılarıyla incelediler. Yoğun geçen gezimizin sonunda öğretmen ve öğrencilerimiz gezilerini tamamlayıp BURSA’ya doğru hareket ettiler.

Tarih kokan bir Ankara gününde,  gezimizi titizlikle yürüten Poroy Tur yetkililerine, başta Okul Müdürümüz Evren YANIK olmak üzere Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Metin YILDIZ’ a ve gezi süresince okulumuzu en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.

ÖNCEKİ HABER

Saygı ve Özlemle Anıyoruz 🌹

SONRAKİ HABER

Anadolu Lisemiz Ankara'da

Mavi Dünya’dan Haberler

NELER OLUYOR? TÜM HABERLER

Doğa Harikası Abant

Mavi Dünya Okulları İlk ve Ortaokul öğrencileri velileri ile birlikte sayılı doğa harikalarından biri olan Abant’a gezi düzenlediler.

DEVAMI
Doğa Harikası Abant

Çanakkale'den Cumhuriyet'e

“Çanakkale'den Cumhuriyet'e Gerçek Objeler ve Kahramanlar Müzesi Sergisi” Mavi Dünya Okulları öğrenci ve velileri için 2 gün boyunca, okulumuz fuaye alanında ziyaretçilerini ağırladı.

DEVAMI
Çanakkale'den Cumhuriyet'e

Ön Kayıt Başvurusu

Mavi Dünya Ailesine katılmak için buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.